Studio Urody & SPA
Marzena Liszewska
ul.Składowa 2a, Olecko

t: 875204961
m: 515084017
e: spaolecko@gmail.com

   Zajrzyj do nas

Botox i zmarszczki

Botox / Azzalure

Opis:

Likwidacja kurzych łapek wokół oczu,tzw.lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami, poprzecznych zmarszczek na czole za pomocą toksyny botulinowej-tzw. botoxu. Preparat jest bezpieczny…

Więcej

Botox / Azzalure

Likwidacja kurzych łapek wokół oczu,tzw.lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami, poprzecznych zmarszczek na czole za pomocą toksyny botulinowej-tzw. botoxu. Preparat jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta.Zabieg, oprócz likwidacji istniejących już zmarszczek, zapobiega ich powstawaniu, w związku z tym stosowany jest również przez osoby młode o intensywnej mimice twarzy.Można też podnieść brwi, skorygować (czasowo) opadającą powiekę.Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 6 m-cy, u osób młodych dłużej. Zabiegowi poddajesz się wtedy, kiedy zmarszczki wokół oczu nie są już tak urokliwe,jak wtedy kiedy byłaś(-eś) o parę lat młodsza(-y), na czole widzisz kreski mimo, że wcale nie unosisz brwi, a między brwiami widnieje głęboka bruzda chociaż wcale nie jesteś zamyślona(-y) i nie gniewasz się na nikogo. Dawki botoxu są tak małe, że bardziej zaszkodzi Ci połknięcie tabletki pyralginy.Podanie botoxu jest praktycznie zabiegiem bezbolesnym. Bezpośrednio po zabiegu można spotykać się ze znajomymi, oni nie zauważą śladów po zabiegu, ponieważ ich nie będzie. Efekty zabiegu widać po 4-7 dniach.

Zalecenia pozabiegowe:

 • w dniu zabiegu unikamy alkoholu;
 • do 4 godz. po zabiegu unikamy schylania głowy, leżenia,skakania, masowania miejsca zabiegowego/ można chodzić, siedzieć, pracować w w/w pozycjach;
 • do 12 godz. po zabiegu unikamy lotu samolotem;
 • w ciągu 48 godz. po unikamy intensywnego wysiłku fizycznego;
 • do 1 tyg. unikamy sauny, solarium, kriokomory, zabiegów kosmetycznych, masaży twarzy.

Jak długo utrzymują się efekty?

Po pierwszej aplikacji utrzymuje się ok. 3 m-cy, po drugiej 6 m-cy , a po trzeciej nawet 9-12 m-cy.Im częściej botulina jest aplikowana, tym dłużej utrzymuje się efekt, jednak nie dłużej niż rok. Zabieg nie powinien być powtarzany częściej niż 2 razy w roku, na tych samych obszarach z wyjątkiem pierwszego roku. Jeżeli zmarszczka jest bardzo głęboka i doszło do naruszenia włókien kolagenowych, nie możemy oczekiwać efektu w postaci wygładzenia, a jedynie jej spłycenia. W takim przypadku można po tygodniu od podania botoxu wypełnić zmarszczkę usieciowanym kwasem hialuronowym.

Przeciwwskazania: ciążą, laktacja;

 • stany zapalne skóry w obrębie zabiegu;
 • nadwrażliwość na neurotoksyny Clostridium botulinum typu A lub albuminy ludzkie;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Cena: 1 okolica 400zł
2 okolice 750zł
3 okolice 1000zł

Zmarszczki i bruzdy

Opis:

Wypełniacz oparty na kwasie hialuronowym , który jest naturalną substancją wystepującą w naszym organizmie. Oznacza to, że nie tylko wypełnia on zmarszczki…

Więcej

Zmarszczki i bruzdy

Wypełniacz oparty na kwasie hialuronowym , który jest naturalną substancją wystepującą w naszym organizmie. Oznacza to, że nie tylko wypełnia on zmarszczki ale również likwiduje ubytki powstałe na skutek upływu czasu.Różnorodność zastosowań:

 • poziome bruzy na czole;
 • zmarszczki gładzizny czoła – między brwiami;
 • wypełnienie fałdów nosowo-wargowych;
 • wypełnienie doliny łez;
 • wypełnienie zmarszczek wokół ust;
 • podniesienie kącików ust;
 • podkreślenie konturu i zwiększenie objętości ust;
 • likwidacja linii Marionetki-poniżej kącików ust.

Rezultat utrzymuje w zależności od: wieku, miejsca podania preparatu, ilości podanego preparatu, stanu i kondycji skóry, stylu życia i od ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Volumetria i konturowanie

Opis:

Preparat przeznaczony do przywracania objętości twarzy, zwłaszcza w okolicy policzków. Wypełnienie obszaru nad kośćmi jarzmowymi, zapewni zauważalny efekt liftingu także…

Więcej

Volumetria i konturowanie

Preparat przeznaczony do przywracania objętości twarzy, zwłaszcza w okolicy policzków. Wypełnienie obszaru nad kośćmi jarzmowymi, zapewni zauważalny efekt liftingu także w zakresie fałdów nosowo-wargowych. Preparat pięknie modeluje bardzo szczupłą twarz z zapadniętymi policzkami. Efekt zabiegu utrzymuje się do 18 m-cy. Trzeba uważać, żeby nie przytyć, ani nie schudnąć, aby nie zniszczyć efektów zabiegu.

Efekty zabiegów z wypełniaczami kwasu hialuronowego widoczne są od razu, ale najlepsze po upływie 2 tygodni.

Mezoterapia

Opis:

Mezoterapia kosmetyczno-estetyczna polega  na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych przez laboratorium sterylnych koktajli anti-aging, poliwitamin, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialuronowego…

Więcej

Mezoterapia

Mezoterapia kosmetyczno-estetyczna polega  na wstrzykiwaniu w skórę specjalnie przygotowanych przez laboratorium sterylnych koktajli anti-aging, poliwitamin, mieszanek na bazie medycznego kwasu hialuronowego lub medycznego kwasu hialuronowego w czystej postaci.

Mezoterapia jest jedyną i niekwestionowaną metoda terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Tak więc, oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry oraz w terapii cellulitu i skóry głowy.

Efekty zabiegów po mezoterapii najbardziej widoczne są po skończonej kuracji (3-4 zabiegach).

Czy zdarzają się uczulenia na kwas hialuronowy? Czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?

Kwas hialuronowy lubiany jest nie tylko, że to doskonały materiał dla artysty, pozwalający na subtelne wymodelowanie rysów i skorygowanie drobnych defektów urody. Ceniony jest przede wszystkim za ogromne bezpieczeństwo stosowania. Powikłania po zabiegach z tym kwasem sa niezwykle rzadkie, a ryzyko uczulenia jest tak niskie, że nie ma potrzeby robienia testu przed zabiegiem.Ewentualnym powikłaniem może być nadkorekcja, czyli podanie zbyt dużej ilości preparatu, którą można zmniejszyć podając hialuronidazę ( enzym rozpuszczający kwas hialuronowy).

Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciąża, laktacja.

Zalecenia pozabiegowe:

 • nie robimy makijażu po zabiegu;
 • nie robimy lodowych okładów, zwłaszcza na obrzęknięte usta;
 • unikamy sposobności do zarażenia się bądź aktywacji opryszczki (po korekcji ust);
 • przez 2 tygodnie unikamy opalania, solarium i sauny, zabiegów kosmetycznych;
 • unikamy zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem prądu, ultradźwięków, fali radiowej, lasera( można przed);
 • do 48 godz. unikamy dużego wysiłku fizycznego (ciężka praca, ćwiczenia).

Podawanie kwasu hialuronowego w zmarszczkę jest bardziej brutalne od np. punktowego wstrzyknięcia botoxu. Ma więc prawo się zdarzyć siniak czy lekka opuchlizna – dolegliwości te ustępują po kilku dniach. Możemy się spodziewać takich krótkotrwałych „skutków ubocznych” przy zabiegach na okolice oczu, gdzie skóra jest niezwykle cienka i wrażliwa.

Czasami jednak warto zdecydować się na zbieg, po którym przez kilka dni wyglądamy nieco gorzej, ale którego efektami będziemy cieszyć się nieco dłużej. Jest tak np. w przypadku mezoterapii: stabilizowany kwas hialuronowy pozostawia ślady w postaci małych grudek – po kilku dniach przestają być widoczne, ale kwas zostaje w skórze przez wiele miesięcy. Tymczasem niestabilizowany kwas w mezoterapii zwykle nie zmienia wyglądu skóry, ale też nie można liczyć na jego długoterminowe działanie, bo wchłania się w ciągu kilku dni.

Czy skóra będzie wyglądała gorzej, kiedy wstrzyknięty w nią preparat się wchłonie?

Będzie wyglądała lepiej. Hipoteza, że kwas hialuronowy rewitalizuje skórę znalazła już naukowe potwierdzenia. Wiadomo, że kwas hialuronowy oddziałuje na receptory komórkowe, które uczestniczą w przemianie tkanki łącznej. Widać to też w praktyce, zdarza się, że drobne zmarszczki, w które wstrzyknięty był kwas hialuronowy, już się więcej nie pojawiają – nawet po upływie długiego czasu, kiedy mamy pewność, że podany w skórę preparat zdążył się całkowicie wchłonąć.

Mezoterapia skóry głowy - efekt odbudowy skóry głowy

Opis:

Dzięki kompozycji aktywnych składników hamujących wypadanie włosów, wspomagających ich wzrost oraz rewitalizujących ich włókna. Korzyści z zabiegów: działanie przeciw wypadaniu…

Więcej

Mezoterapia skóry głowy - efekt odbudowy skóry głowy

Dzięki kompozycji aktywnych składników hamujących wypadanie włosów, wspomagających ich wzrost oraz rewitalizujących ich włókna.
Korzyści z zabiegów:
 • działanie przeciw wypadaniu włosów (zwłaszcza męskiemu łysieniu androgenowemu);
 • wzrost włosów (kompleks czynników wzrostu);
 • stymulacja krążenia krwi (koenzym Q10);
 • czynnik nawilżający (kwas hialuronowy);
 • witaminy z grupy B (odżywianie włosów);
 • aminokwasy (porost włosów).

Zalecane:

 • 8-10 sesji;
 • 6x co tydzień;
 • 2-4 co 2 tygodnie.

Rewitalizacja

Opis:

Rewitalizacja to zabieg głęboko nawilżający i odmładzający skórę,likwiduje linie i drobne zmarszczki. Kwas hialuronowy nieusieciowany ale o większym stężeniu, a…

Więcej

Rewitalizacja

Rewitalizacja to zabieg głęboko nawilżający i odmładzający skórę,likwiduje linie i drobne zmarszczki. Kwas hialuronowy nieusieciowany ale o większym stężeniu, a w niektórych preparatach łączony z lekko usieciowanym daje zadowalający efekt niekiedy już po pierwszym zabiegu. Poza tym często w tych preparatach stosowana jest lidokaina, co zabieg czyni bardziej komfortowym.

Zabieg polecany po 40 roku życia oraz dla osób lubiących opalanie ( niestety przyspieszone fotostarzenie się skóry wymaga mocniejszego preparatu).

Zalecana jest kuracja złożona z 3 zabiegów, co 3-4 tygodnie, dwa razy w roku lub 1 zabieg co miesiąc ( rodzaj kuracji zależy od stanu skóry, wieku i oczekiwanych efektów).

Nici PDO

Opis:

System nici PDO powstał w 2009 roku w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (USA, Brazylia, Rosja,…

Więcej

Nici PDO

System nici PDO powstał w 2009 roku w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (USA, Brazylia, Rosja, Japonia oraz w krajach Europy Zachodniej). Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Jest to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-65 lat.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 • odmłodzenie;
 • wygładzenie zmarszczek;
 • zagęszczenie skóry;
 • lifting skóry.

Co to jest nić PDO ?

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien(polifilament), które po 6-8 miesiącach (ok. 240 dni) rozpuszczają się w tkance. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenazy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia – wektorów skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy też ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Wskazania do zabiegu:

Na twarzy

 • Pionowe i poziome zmarszczki na czole;
 • Lifting czoła, obniżone zewtnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi;
 • Dolna powieka – worki;
 • Policzki;
 • Wyrażny fałd nosowo – wargowy;
 • Rowek policzkowo – jarzmowy;
 • Fałd podbródkowy;
 • Fałd marionetkowy;
 • V-lifting;
 • Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką;
 • Fałdy skóry na policzku;
 • Pomarszczone policzki.

Na ciele

 • Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie;
 • Ujędrnienie i kształtowanie piersi;
 • Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach;
 • Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji);
 • Otyłość – ramiona, brzuch, żebra.

Czas trwania zabiegu nici PDO ok. 30 – 60 min. i jest praktycznie bezbolesny. Stosowane jest znieczulenie kremem z lidokainą.

Po zabiegu:

Zaraz po zabiegu nici PDO skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj p w ciągu kilku dni. Efekty po zabiegu nici PDO widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu:

 • Unikanie zabiegów kosmetycznych przez 2 tyg;
 • Unikanie sauny, solarium, basenu przez 2 tyg;
 • Unikanie dużego wysiłku fizycznego w dniu po zabiegu.